Klinika Nieborowice / Klinika / Aktualności /

BIAŁA SOBOTA w Klinice Nieborowice 24.06.2023 r. Chirurgia plastyczna

BIAŁA SOBOTA w Klinice Nieborowice 24.06.2023 r. Chirurgia plastyczna

Z okazji 5-lecia działalności Kliniki Nieborowice, zapraszamy na bezpłatne konsultacje z zakresu chirurgii onkologicznej, rekonstrukcyjnej i narządowej oraz szczękowo-twarzowej, które odbędą się 24 czerwca 2023 r. (sobota). Tego dnia osoby zainteresowane konsultacją swojego problemu zdrowotnego będą miały możliwość rozmowy ze specjalistą.

W celu rezerwacji terminu bezpłatnej konsultacji w dniu 24 czerwca 2023 r. (sobota),  z lek. med. Agnieszką Niewczas-Maciejewską, prosimy o kontakt telefoniczny z rejestracją Kliniki Nieborowice:

tel. 32 213 42 00

 

Konsultacji będzie udzielać:

Lek. med. Agnieszka Niewczas-Maciejewska
specjalista chirurgii plastycznej

 

Klinika Nieborowice to nowoczesna placówka medyczna usytuowana w malowniczej miejscowości Nieborowice, położona w sąsiedztwie Gliwic i Knurowa. Klinika to niezwykłe miejsce na medycznej mapie Polski, gdzie z pasją i zaangażowaniem specjaliści w dziedzinie ortopedii, urologii, ginekologii, a także chirurgii rekonstrukcyjnej oraz plastycznej, każdego dnia podejmują się rozwiązywania problemów zdrowotnych tysiąca Pacjentów.

Z okazji 5-lecia działalności Kliniki Nieborowice, zapraszamy na bezpłatne konsultacje z zakresu chirurgii plastycznej u dr Agnieszki Niewczas-Maciejewskiej.

Agnieszka Niewczas-Maciejewska – Specjalista Chirurgii Plastycznej, członkini Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej oraz International Society of Aesthetic Plastic Surgery.

Zabiegi chirurgii plastycznej cieszą się coraz większą popularnością. Stereotyp, który mógł dotychczas powstrzymywać przed wizytą w gabinecie, a mianowicie – „operacje plastyczne powodują sztuczny wygląd” – już od dawna odchodzi w zapomnienie. Mimo to, że ideały piękna od zawsze zmieniały się na przestrzeni dekad a w dobie social mediów zmieniają się jeszcze szybciej, jest coś, co pozostaje niezmienne i nieśmiertelne – człowiek, który akceptuje swój wygląd i dobrze czuje się w swoim ciele. To właśnie wtedy mówimy o kimś, że ma „To Coś”.  W tę podróż odkrywania swojego piękna wkracza doktor Agnieszka Niewczas-Maciejewska – specjalistka chirurgii plastycznej, która odkrywa piękno w każdym z nas. Kluczem do pięknego i naturalnego wyglądu są przede wszystkim umiejętności lekarza chirurga oraz jego poczucie estetyki. Profesjonalizm doktor Agnieszki Niewczas-Maciejewskiej widoczny jest w rezultatach jej prac, które są doskonałe estetycznie i idealnie zintegrowane  z charakterem Pacjenta. Oddając się w ręce Pani Doktor, możemy mieć pewność, że po zabiegu będziemy czuli się pięknie i naturalnie – bez przerysowanego efektu.

Kiedy warto zgłosić się na konsultację do chirurga plastycznego?

lek. med. Agnieszka Niewczas-Maciejewska: Warto zaznaczyć, że wbrew powszechnie panującej jeszcze do niedawna opinii, chirurgia plastyczna to nie tylko zabiegi, które mają na celu poprawę estetyki naszego wyglądu. To tylko jeden z powodów, dla którego Pacjenci decydują się na wizytę w gabinecie. Wiele z przeprowadzanych przeze mnie zabiegów, ma na celu leczenie schorzeń medycznych takich jak: niedrożności nosa, zbyt duże piersi, opadające powieki, wady wrodzone itp. U pewnej części Pacjentów, to właśnie aspekt zdrowotny ma decydujący wpływ na poszukiwanie medycznych rozwiązań problemów. Każda osoba, która odczuwa jakiekolwiek niezadowolenie z wyglądu swojego ciała lub twarzy, może zgłosić się na konsultację do chirurga plastycznego. Ważne jest, aby czuć się komfortowo i pewnie w swojej skórze. Jeśli istnieje coś, co niepokoi lub przeszkadza w codziennym życiu, to warto skonsultować się z profesjonalistą, który pomoże znaleźć odpowiednie rozwiązanie.

Czy między innymi dlatego zabieg korekty powiek cieszy się coraz większą popularnością, zarówno wśród Pań jak i Panów?

lek. med. Agnieszka Niewczas-Maciejewska: Tego typu dysfunkcja, poza oczywiście względami wizualnymi i estetycznymi, jakże ważnymi dla każdego Pacjenta, bywa często przyczyną ograniczonego pola widzenia oraz pogorszenia ostrości wzroku, co z czasem utrudnia normalne funkcjonowanie.

Jakiego efektu możemy się spodziewać po zabiegu korekty powiek?

lek. med. Agnieszka Niewczas-Maciejewska: Celem, tego typu zabiegów jest przede wszystkim poprawa anatomii okolicy oka, usunięcie nadmiaru zwiotczałej skóry, zaopatrzenie przepuklin tłuszczowych. Pozwala to poprawić pole widzenia i jednocześnie znacznie odmłodzić spojrzenie.

Tyle korzyści można uzyskać w trakcie jednego zabiegu. Wspaniale. Wspomniała Pani wcześniej o problemach z oddychaniem

lek. med. Agnieszka Niewczas-Maciejewska: Niedrożność nosa, spowodowana skrzywieniem przegrody nosowej czy przebytymi urazami, jest częstym wskazaniem do przeprowadzenia operacji korekcji przegrody nosowej. Celem zabiegu jest przywrócenie prawidłowej drożności przewodów nosowych i poprawa oddychania przez nos.

Nos, będąc centralną częścią ludzkiej twarzy, czasami bywa powodem kompleksów, gdyż nie sposób go ukryć. Kto najczęściej decyduje się na taki zabieg?

lek. med. Agnieszka Niewczas-Maciejewska: Zabieg korekcji nosa jest do rozważenia u wszystkich osób, które są niezadowolone z wyglądu swojego nosa, także tych po przebytych urazach – nosy krzywe, garbate, nieproporcjonalne itp. Korekcję nosa w większości przypadków łączy się z korekcja przegrody nosowej, więc wszyscy Ci, którzy cierpią na zaburzenia drożności nosa i jednocześnie jest coś, co od zawsze stanowi dla nich „problem wizualny”. Wygląd nosa ma duże znaczenie dla komfortu psychicznego Pacjenta, ponieważ ma ogromne znaczenie dla całej symetrii i proporcji twarzy. To jak mała rewolucja, która potrafi odmienić wygląd pacjenta, sprawiając, że czuje się piękniejszy i bardziej pewny siebie.

Piersi niepisany atrybut kobiecości, ich rozmiar, kształt, stopień jędrności, bywa powodem niezadowolenia wielu kobiet.

lek. med. Agnieszka Niewczas-Maciejewska: Na przeciw wszelkim, wspomnianym przez Panią problemom wychodzi, stwarzająca ogromne możliwości, chirurgia plastyczna. Wygląd piersi, ich rozmiar i kształt są dla każdej kobiety niezmiernie istotny. Nie bez powodu zabieg powiększenia piersi implantami to najpopularniejsza procedura chirurgii plastycznej nie tylko w Polsce, ale także na świecie.

To może od niego zacznijmy – jakie są korzyści z zabiegu powiększania piersi, poza oczywistym powodem jakim jest efekt wizualny wynikający z subiektywnej samooceny?

lek. med. Agnieszka Niewczas-Maciejewska: Rzeczywiście. Efekt wizualny jest w większości przypadków decydujący. Wiele moich Pacjentek czuje dyskomfort psychiczny z powodu tego, że ich piersi są zbyt małe. Niestety jednak, nie zawsze ocena jest subiektywna. Świat, w którym żyjemy, szczególnie ten kreowany w social mediach, próbuje wymuszać określony kanon urody, wzorzec, do którego mniej lub bardziej świadomie dążymy. Moja rolą jest skonfrontowanie marzeń pacjentki z realnymi możliwościami anatomicznymi korekcji piersi, tak aby efekt był zadowalający i naturalny.

Czy wśród Pani Pacjentek są również kobiety, których piersi zmieniły swój wygląd po urodzeniu dziecka i okresie laktacji?

lek. med. Agnieszka Niewczas-Maciejewska: Oczywiście. Zabieg plastyki piersi pozwala na przywrócenie ich młodzieńczego kształtu i rozmiaru porównywalnego do sprzed okresu ciąży i karmienia piersią.

Motywy, dla których pacjentki decydują się na powiększenie piersi, wydają się być oczywiste, natomiast jakie korzyści można osiągnąć decydując się zabieg pomniejszenia piersi?

Duże, nieproporcjonalne piersi mogą utrudniać codzienne funkcjonowanie. Pacjentki decydujące się na zabieg pomniejszenia piersi niezwykle często cierpią z powodu dolegliwości bólowych kręgosłupa, drętwienia kończyn, problemów z doborem bielizny, podjęciem aktywności fizycznej. Zmniejszenie piersi znacząco odciąża kręgosłup, jak również poprawia pewność siebie i komfort życia pacjentek.

Poza zabiegami, o których dotychczas rozmawiałyśmy, jakie jeszcze zabiegi chirurgii plastycznej wykonywane są w Klinice Nieborowice?

W Klinice Nieborowice oferujemy szeroki zakres usług, w tym zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej, tj. plastykę brzucha, plastykę ud, ramion czy też plastykę odstających małżowin usznych. Nie sposób tutaj pominąć chirurgii rekonstrukcyjnej, zwłaszcza, że jesteśmy nielicznym ośrodkiem w Polsce, który może się pochwalić kadrą na światowym poziomie. Wiem, że do wszystkich trafiają najlepiej zdjęcia, więc wszystkich zainteresowanych zapraszam do odwiedzenia mojego Instagrama.

A jak wygląda kwalifikacja do zabiegu?

lek. med. Agnieszka Niewczas-Maciejewska: Pierwszym krokiem jest rozmowa z Pacjentem, poznanie jego problemów, oczekiwań, i co jest dla mnie bardzo istotne, nabrania wzajemnego zaufania, pacjent do chirurga- co jest oczywiste, ale również ja do pacjenta, bo w całym procesie leczenia będziemy tworzyć swojego rodzaju „team” i musimy sobie wzajemnie ufać. Podczas konsultacji omawiamy problem, z którym dana osoba się zgłasza, wyjaśniam, jakie są możliwe rozwiązania i na czym polega ewentualny zabieg. Do każdego zabiegu Pacjent jest odpowiednio przygotowywany, odbywa się konsultacja anestezjologiczna, na której potwierdzany jest stan zdrowia oraz brak p/wskazań do zabiegu.

Czy zabiegi plastyczne są bezpieczne?

lek. med. Agnieszka Niewczas-Maciejewska: 

Zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej są mniej lub bardziej wymagające technicznie i oczywiście musimy zdawać sobie sprawę, że każdy zabieg operacyjny niesie za sobą pewne ryzyko, jednak bezpieczeństwo Pacjenta jest dla nas najważniejsze i dokładamy wszelkich starań, aby zminimalizować to ryzyko. Doświadczony personel bloku operacyjnego i oddziału dba o pacjenta na każdym etapie jego pobytu w Klinice i otacza go kompleksową opieką medyczną.

W dniu 24 czerwca 2023 r. (sobota), z okazji 5-lecia Kliniki Nieborowice, stwarzamy dla wszystkich zainteresowanych możliwość odbycia bezpłatnej konsultacji z zakresu chirurgii plastycznej i nie tylko, a ja przyjemnością pomogę wszystkim tym, którzy tego potrzebują.

W celu rezerwacji terminu bezpłatnej konsultacji w dniu 24 czerwca 2023 r. (sobota),  z lek. med. Agnieszką Niewczas-Maciejewską, prosimy o kontakt telefoniczny z rejestracją Kliniki Nieborowice:

tel. 32 213 42 00


Kontakt i dojazd do Kliniki Nieborowice